YouTuber Nasıl Olunur YouTuber Olmak İçin Neler Gerekiyor

YouTuber Nasıl Olunur YouTuber Olmak İçin Neler Gerekiyor

YouTuber Nasıl Olunur YouTuber Olmak İçin Neler Gerekiyor?

Youtuber olmak son dönemin en fazla tercih edilen işlerinden birisi haline geldi. Sosyal olan, ilginç konularda sohbet etmeyi seven ve güler yüzlü olan herkese hitap eden bu iş birçok kişinin her gün önemli miktarlarda para kazanmasını sağlıyor ve ciddi bir gelir kapısı yaratıyor.

 Bu işe yönelen ve youtuber olarak para kazanmak isteyen herkes www.youtubeakademi.com adresinden üyelik gerçekleştirerek para kazanma ve çeşitli fırsatlardan yararlanmaya başlayabilir. Bu yazıda youtuber nasıl olunur youtuber olmak için neler gerekiyor?​​​​​​​ konularında araştırma yapan her youtuber adayına veya bu işe yeni başlayan her youtuber'a önemli bilgiler aktarılacaktır.

Youtuber Olarak İzlenme Sayısı Nasıl Yükseltilir?

Youtuber olacak kişinin ilk özelliği kendini dinletme özelliğidir. İlginç sohbet konuları bulabilen ve insanlarla güçlü iletişim kurabilen herkesin bu alanda başarılı olması kaçınılmazdır. İlk olarak işin zorluğu dikkat çekse de videoların izlenme sayısını arttırmanın da bir yolu vardır ve youtubeakademi'ye kayıt yaptıran herkes bu işin püf noktalarını öğrenerek güzel paralar kazanma imkanı yakalayabilir.

Takipçi Sayısı Yetersiz Olan Youtuberlar

Youtuber olmanın ikinci koşulu elbette yüksek bir takipçi sayısına sahip olmaktır. Herkes tarafından ilgiyle izlenen ve binlerce takipçisi olan bir kişinin bu alanda başarılı olacağına kuşku yoktur. Takipçiler aynı zamanda diğer kişilere de youtuber'ın yaptığı içerikleri anlatarak önemli bir reklam yapılmasına da vesile olacak ve youtuber ihtiyaç duyduğu en önemli unsur olan bilinir olma şansına kavuşacaktır. Takipçi sayısı yetersiz olan youtuberlar üzülmemeli çünkü bu işi profesyonel olarak yapanlara destek olan youtubeakademi tüm bilinmeyen yönleriyle youtuber olmanın önemli konularını üye olan herkes izah edecektir.

İlgi Çekici İçerik Üretmek

Youtuber ilk olarak hangi konuda yayın yapılmasına karar vermelidir. Oyun, spor, yemek tarifi, ürün tanıtımı gibi çok fazla izlenen konularda içerik üretilebileceği gibi çok farklı konularda da yayın yaparak takipçi sayısını arttırmak mümkündür. Önemli olan bilinir bir içeriğin ilginç bir şekilde izleyicilere aktarabilmektir. Farklı olmayı başarabilen her youtuber bu alanda tanınır olacak ve çok kişi tarafından izlenecektir.

 

 

 

 

 

Daha Fazla...

YouTube Para Kazanma

YouTube'dan Para Nasıl Kazanılır?

Youtuber olarak youtube'dan para kazanmak oldukça kolay ve keyifli bir iştir. Youtube üzerinden para kazanmanın ilk yolu fikirleri hayata geçirmektir. Bu işi başarılı kılmanın ilk koşulu diğer youtuberları izlemek ve kitlelere nasıl başarılı bir şekilde ulaştıklarını gözlemlemektir. Bu alanda henüz yeni olanlar ve nasıl başlangıç yapacaklarını bilmeyenler için www.youtubeakademi.com üzerinden gerekli kayıt işlemlerini bir tıkla halledebilir ve bu mecrada ünlü bir youtuber olabilirsiniz. Bu yazımızda, Youtube'dan nasıl para kazanılır? konusunda tüm youtuber olacaklara önemli bilgiler vereceğiz.

Youtuber Kime Denir?

YouTube platformunda video çekip yayınlayan youtuber internetin gelişmesiyle bağlantılı yeni mesleklerden biridir. Başlangıçta amatör fotoğrafçılar için basit bir yaratıcı eğlence aracı olmasına rağmen, markalar bu iletişim aracını hızlı bir şekilde geniş bir kitleyle ele geçirdi. Özellikle gençler arasında popüler olan Youtube, herkesin kendi seçtikleri tema hakkında kendilerini ifade etmesine izin veriyor. Mizah, güzellik tavsiyesi, moda, tarih, bilim ... Her şey çektiğiniz videoya tabidir.

Profesyonel youtuberlar sadece videolarını çevrim içi yayınlamakla kalmaz. Aynı zamanda youtuberlar senarist, yönetmen ve oyuncudur. Seçilen temaya bağlı olarak, araştırmalar yapmak ve alandaki bilgileri, deneyimleri veya seyahatleri insanlara aktarmak bu işin en önemli noktasıdır.

Youtuber, kendini tanıtmak ve videoları için çok sayıda ve düzenli izleme sağlamak için kanalında çok fazla iletişim ve sadakat çalışması yapmalıdır. Ayrıca video düzenleme konusunda uzmanlaşmalı ve videonun etkili olduğundan emin olmalıdır. İnternet kullanıcılarının dikkatini kaybetme açısından videonun süresi on dakikayı geçmemelidir.

Başarılı Bir Youtuber Olmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Youtube'dan nasıl para kazanılır? konusunda bir diğer bilinmesi gereken unsur ünlü bir youtuber olmak için gerekli niteliklerin ne olduğudur. Eğer bir youtuber olduysanız mutlaka videolarınızdaki reklamlara izin verin. Bunu yapmak için hesabınızda para kazanmayı etkinleştirerek bir Youtube iş ortağı bulabilirsiniz. Buna ilave olarak ünlü bir markayla ilişkilendirerek Youtube kanalınızda ürün tanıtımı da yapabilirsiniz.

Bir diğer tavsiye, videolarınızı medya için erişilebilir hale getirmektir. En önemli konulardan birisi de youtube platformu için yeni olan bir içerik üretmeye çalışmaktır. Böylece başarılı olmak sizin için çok kolay hale gelecektir. Eğer takipçi ve beğeni konusunda sorun yaşamak istemiyor ve bu platformda adınızdan söz ettirmek istiyorsanız www.youtubeakademi.com üzerinden profesyonel destek alabilirsiniz.

Daha Fazla...

Youtube Yorum Satın Al

Youtube Yorum Satın Al

Youtube Yorum Satın Al

Youtube kullanımının artmasıyla beraber internet sitelerinde farklı Youtube hizmetleri de ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu hizmetler Youtube kanallarında abone sayısının arttırılması ya da Youtube’da paylaşılan videoların beğeni sayısı, izlenme sayısı ve olumsuz beğeni gibi etkileşimlerini arttırılması üzerinedir.

Youtube kullanıcıları bütün bu hizmetlerden faydalanırken Youtube yorum satın al hizmetini unutuyorlar. Abone sayısı yüksek Youtube kanalları izlenme beğeni gibi etkileşimleri yüksek olup yorum sayısının az olması büyük bir dikkat çekebiliyor. Youtube izleyicileri bu tür kanallara güvensizlikle bakmakla beraber abone izlenme veya beğeni sayılarının organik olmadığı da açıkça belli oluyor.

Bu yüzden farklı Youtube hizmetlerinden faydalanırken Youtube yorum satın al hizmetinden de yararlanmakta fayda vardır. Videonuzda izlenme, beğeni vs. etkileşimler kadar faydalı olan Youtube yorumları hizmeti almanız, Youtube izleyicilerinin size güvenle yaklaşmasına sebep olacaktır.

Youtube de Yorum Satın Alma İşlemi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Paylaştığınız videolardaki yorum sayısını arttırmak istiyorsanız, sitemizden (www.Youtubeakademi.com) panele üye olup hızlı ve ucuz fiyatlara sipariş vererek Youtube yorum satın al hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Bu sayede aldığınız yorumlar en kısa sürede videonuzun yorumlarına eklenerek videonuzun aldığı yorum sayısını arttıracaktır ve kısa sürede izleyicilerin güveninin kazanarak kanalınızın büyümesini de hızlandıracaktır.

Olumsuz Yorum Satın Almak mı?

Youtube yorum satın al işlemini gerçekleştirdikten sonra videolarınıza eklenen yorumların hepsi olumlu yorumlar değildir. Olumlu – olumsuz karışık olarak eklenen yorumlar birçok kişinin kafasını karıştırmaktadır. Bu karışıklığı giderebilmeniz için yazımızda olumsuz yorumlar hakkında bilmeniz gereken bazı noktalara değineceğiz. Öncelikle Youtube çoğunlukla olumsuz yorumların yapıldığı bir platformdur. Bir videonun izleyicilerin tarafından sürekli olumlu yorum alması imkansızdır. Bu yüzden Youtube yorum satın al paketlerimizde olumsuz yorumlara da bulunmaktadır. Bu sayede videolarınız doğal bir görünüme girerek Youtube izleyicilerine güven verecektir.

Youtube Yorumu Almanın Avantajları

Küfür vs. hakaretler içermeyen ve kanalın kötü veya kalitesiz olduğuyla ilgili sözcükler barındırmaz. Yapılan yorumların olumlu ve olumsuz olması sizin için bir sorun oluşturmaz. Ayrıca Youtube yorum satın al hizmetinden yararlanmak daha çok izleyiciyle etkileşim sağlayacaktır.

Youtube yorum satın almanın sağladığı avantajlar;
 • Videolarınızda hiç yorumun bulunmaması size olumsuz bir imaj oluşturmaktadır.
 • Youtube izleyicileri yorumlarınızdaki olumlu yorumları okuyarak sizi izleme kararı alır.
 • İzleyiciler tarafından kanalınıza olan ilgi artar.
 • Yorumlar izleyiciler tarafından önemlidir ve sizin yorumlarınızı saatlerce okuyan izleyiciler bulunmaktadır.

Youtubeakademi sitemizden panele üye olup hızlı ve ucuz fiyatlara sipariş verip listenin başına geçerek adınızı yazdırabilirsiniz.

 

Daha Fazla...

YouTube Takipçi Satın Alma

YouTube Takipçi Satın Alma

YouTube Takipçi Satın Alma

Youtube platformu, küçük ve az sayıda takipçisi bulunan kanalların büyümesinde farklı kıstasları göz önüne almaktadır. Bunun nedeni, yeni başlamış bile olsanız belli sayıda takipçiye ulaşmadan ücretlendirmelerden faydalanmanıza olanak sağlamamalarıdır. Youtube kanalınıza, güvenilir ve sağlıklı bir takipçi akışı sağlamanız, sizlere en iyi şekilde geri dönüş sağlayacaktır.

Şifre Gerekmeden Kolay Sipariş

Panele hemen üye olarak, takipçi kazanmaya başlayabileceğiniz işletme, şifre gerektirmeden abone gönderimi sağlamaktadır. Sizler de kazanmak ve tanınmak istiyorsanız, uygun fiyatlı ve güvenilir hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Gerçek Türk ve aktif özelliklere sahip abonelerin kanalınıza akışı gerçekleşirken, içeriklerinizin kalitesini artırmaya odaklanabileceksiniz. Yüzde yüz Türk izlenme garantisiyle çalışan işletme, ziyaretçilerine farklı sosyal medya hesaplarında kullanabilecekleri özel hizmetlerle destek veriyor.

İzlenme ve Abone Barajı

Günümüzde, YouTube sisteminin yeni algoritması yüzünden, pek çok kişi anında kazanmaya başlayamıyor. Bin abone şartının yanında, videolarınızın toplam izlenme süresinin dört bin saat olması gerekiyor. Bu aşamaları hızla atlamak isterseniz, güvenilir platform sizlere destek olarak online yöntemleriyle yardımcı olacaktır. En alt limiti 10 liralık sipariş olarak belirlenmiş işletme, bin adetlik siparişler olarak fiyatlama yapmaktadır.

Bonuslar ve Destek Hattı

Soru ve önerilerinizi bildirebileceğiniz özel sistem, müşterilerine özel olarak bonuslar da sunmaktadır. Her 250 liralık ödeme ve üzerine bonus olarak yüzde beş bakiye vererek, daha çok kazanmanızı sağlamaktadır. İzlenme sürenizin artmasında büyük katkısı olacak işletme, panel üzerinden üyelikle sisteme giriş yapmanızı sağlıyor, dilediğiniz siparişleri girerek ödeme yapmanıza yardımcı oluyor.

YouTube Hizmetleri Geneli

Gerçek takipçilerinizle sayfanızda hizmet vermeye anında başlayabilirsiniz. Hiçbir sıkıntı yaşamadan satın alabileceğiniz takipçi hizmetinin yanı sıra sistem müşterilerine hem farklı sosyal medya hesapları için hem de Youtube için özellikler sunmaktadır. Bu özellikler:

 • Global ve Türk izlenme,
 • Türk beğeni,
 • Türk aktif abone,
 • Türk aktif izlenme

Kullananların çok memnun kaldığı ve tavsiye ettiği sistem, uygun fiyatlarla çalıştığı için her bütçeye hizmet verebilmektedir. Güvenilirliği oldukça yüksek olan sistem, şifre gerekmeden sizlere hizmet sağlamaktadır. Hesaplarınızın çalınması bu nedenle söz konusu olmamaktadır.

Daha Fazla...

YouTube Partner Nedir

YouTube Partner Nedir

YouTube Partner Nedir?

Youtube aracılığıyla para kazanmak isteyen herkes youtube partner’in ne olduğu konusunda birtakım kavramsal tanımlara ihtiyaç duyuyor. Youtube partner aracılığıyla daha kaliteli içerik üretmek ve daha yüksek miktarlarda para kazanmak mümkün. Bu yazıda youtube partner nedir? Sorusunu açıklığa kavuştururken youtuberlara önerilerde de bulunulacaktır. Henüz yolun başında olan bir Youtuber olarak www.youtubeakademi.com üyeliğini sağlayarak tüm kavramların cevabını bulacak ve zaman kaybetmeden kazanmaya başlayacaksınız.

Reklam Geliri

Youtube, içeriğinizin görüntülenme sayfalarında veya iİçeriğinizin yayılmasıyla bağlantılı olarak Youtube video oynatıcısında görüntülenen veya yayınlanan reklamlardan veya yetkili bir üçüncü tarafça Youtube tarafından tanınan net gelirin% 55'ini ödeyecektir. Youtube'un videolarınızla birlikte reklam göstermesi gerekmez ve Youtube Hizmetinde bulunan reklamların türünü ve biçimini belirleyebilir. Bu durumu açıklığa kavuşturmak amacıyla Youtube, arama sonuçları sayfalarındaki reklamlarla ilgili gelirler de dahil olmak üzere diğer tüm gelirleri Youtube Hizmetinden tutma hakkını saklı tutar.

Abonelikle Bağlantılı Gelirler

İçeriğiniz birden fazla abonelik teklifine bir kullanıcı tarafından dahil edilip görüntüleniyorsa Youtube tarafından hesaplandığı şekliyle en yüksek net geliri elde eden abonelik teklifi temelinde size ödeme yapar.

Ödeme Hesabı

Buradaki herhangi bir gelir için ödeme almak için, her zaman Youtube kullanıcı hesaplarınızla ilişkili aktif bir AdSense hesabınız olmalıdır.

Ödeme Koşulları Youtube partner nedir?

Konusunda son vurgulanması gereken yapılacak ödeme koşullarıdır. YouTube, oluşturulan gelirin en az 100 ABD Doları (veya para birimindeki karşılığı) bir bakiyeye eşit olduğu sürece, tüm geliri herhangi bir takvim ayının sonundan itibaren yaklaşık altmış (60) gün içinde size ödeyecektir.

Aşağıdaki durumlardan herhangi birinde içeriğinizle ilgili herhangi bir gelir elde etme veya alma yetkiniz yoktur:

 • Bir veya daha fazla üçüncü taraf, içeriğinizin belirli öğeleriyle ilgili haklar YouTube’un şartlarının veya sistemlerinin ve gelirin bir kısmının YouTube tarafından belirlendiği şekilde sizinle paylaşılmasına izin verdiği durumlarda;
 • İçeriğinizde para kazanma özelliği bizzat kendiniz veya Youtube tarafından devre dışı bırakılmışsa;
 • YouTube İş Ortağı Programına katılımınız sözleşmeye göre askıya alınır veya feshedilirse.

YouTube, bu koşullardan herhangi birinin ortaya çıkması durumunda sizi bilgilendirmek için makul çabayı gösterecektir.

Daha Fazla...

YouTube İzlenme Satın Al

YouTube İzlenme Satın Al

YouTube İzlenme Satın Al

Youtube, oldukça ilgi gören bir sosyal paylaşım sitesidir. Tüm dünyadan içeriklerin paylaşıldığı Youtube, hem bireysel hem de kurumsal hesapların hedef kitlelere ulaşabilmesi için önemli bir basamaktır. Youtube üzerinden paylaştığınız içeriklerin izlenme sayısı arttıkça, diğer kullanıcıların dikkatini çekme olasılığınız da artar. İzleyici sayınızı arttırarak hem videolarınızla ön plana çıkabilir, hem de önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Youtube İzlenme Sayısının Artması Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

İzlenme sayısı, yüklemiş olduğunuz videoların ne kadar izlendiğini gösterir. İzlenme sayınızın fazla olması, kanalınız için pek çok avantaj sağlar;

 • Videolarınızı daha geniş bir kitleye iletebilirsiniz.
 • Kanalınızın popülerliği artar.
 • Firmaların dikkatini çekersiniz ve firmalarla işbirlikleri yapabilirsiniz.
 • Trend videolara girme ihtimaliniz artar.

İzlenme sayınızı arttırarak, videolarınızın yükselmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha fazla kullanıcıyla etkileşim kurarak, rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.

Youtube Gerçek İzlenme Satın Al

Youtube için gerçek izlenmeler satın almak istiyorsanız, en doğru ve güvenilir adresiniz youtube akademisidir. Tamamen gerçek ve aktif kişilerden oluşan izlenmeler, kanalınızın hızla büyümesine yardımcı olacaktır. Panel üzerinden satın aldığınız tüm hizmetler, çok kısa bir süre içerisinde hesabınıza yüklenir. Sizde kanalınızı ve içeriklerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, youtube izlenme satın al hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Youtube’de Yükselin

Youtube’de yükselmek için, izlenme sayılarının fazla olması gerekir. İzlenme sayınız arttıkça, daha çok kitleye ulaşabilirsiniz. İzlenme sayınızı arttırmanın en kolay yolu, panel üzerinden izlenme satın almaktır. Hızlı ve güvenli bir hizmet sunan panel, Youtube ‘de hayal ettiğiniz yere gelmenize yardımcı olacaktır. Uygun fiyatlarla hızlı bir şekilde izlenme satın almak istiyorsanız, paneli ziyaret edebilirsiniz. Tamamen gerçek ve aktif kişilerden oluşan izlenme paketlerini satın alarak, içeriklerinizi zirveye taşıyabilirsiniz.

7/24 Güvenli Hizmet

Sosyal medya platformlarına yönelik hizmetler veren panel, 7/24 güvenli hizmet sunmaktadır. Panel üzerinden izlenme satın alırken, sizden hiçbir şekilde şifreniz istenmez. Ödeme yaptığınız kart bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz saklı tutulmaz. Herhangi bir sorun yaşarsanız, kesintisiz hizmet veren canlı desteğe bağlanarak, çözüm bulabilirsiniz. Sizde paneli ziyaret ederek, hızlı ve güvenli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Daha Fazla...

YouTube İzlenme Arttırma

YouTube İzlenme Arttırma

YouTube İzlenme Arttırma

YouTube artık pek çok kişi tarafından kullanılan ve ciddi anlamda kazanç getiren bir mecra oldu. 2017 yılı verilerine göre sadece youTube’a girip videoları izleyen 1,5 milyar kişi tespit edilmiştir. Ayrıca bir bu kadar daha da youTube’a girmeden video izleyen kişiler bulunmaktadır. Yani aslında dünyada her birimiz youTube üzerinden bir video izleyicisiyiz.

Doğal olarak da kişiler youTube üzerine koydukları videoları daha fazla izlensin isterler. Bunun da birçok yolları mevcuttur. Fakat google ve youTube gibi yapay zekaya mevcut kanalların çok zeki olduğunu unutmamak lazım. Yani sizin yapmış olduğunuz herhangi bir işlem eğer fark edilirse ilk önce izlenme sayınız düşürülür daha sonra ise kanalınız engellenir.

Youtube Nasıl Çalışır?

İzlenme sayısının yollarından bahsetmeden önce youTube’un nasıl çalıştığını anlamamız gerekir. YouTube üzerine yüklemiş olduğunuz video eğer 30 saniye gibi bir süre izlenirse bu 1 izlenme olarak eklenir. 30 saniyenin altındaki izlenmeler izlenme olarak sayılmaz. Eğer youTube üzerine yüklemiş olduğunuz video 300 kere izlenirse youTube bu durumu incelemeye alır.

Yani videonuzun 300 izlenmeden sonra izlenmediğini düşünmeyin. Çünkü youTube incelemesini yaptıktan sonra izlenme sayıları tekrar eklenecektir. Bu durumu adsense reklamlarına benzetebiliriz. Orada da tıklama sayıları yani izlenmeler gün içinde kontrol edilmektedir.

Ayrıca şu durumu da söylemeliyiz ki aynı telefondan, bilgisayardan ya da tabletten izlemiş olduğunuz videonun izlenme sayısı 1 olarak geçmektedir. Yani aynı IP üzerinden 100 kez izlemiş olduğunuz videonun izlenme sayısı 1 izlenme olarak geçmektedir.

Sürekli olarak aynı IP üzerinden videonuzu izleyerek izlenme sayınızı yükseltemezsiniz. Yani youTube izlenme sayıları birdir. Sizin de bu durumda güvenilir, dürüst bir şekilde izlenme sayınızı artırmanız gerekmektedir.

İlgi Çekici Yönerge

Yüklemiş olduğunuz videonun izlenmesini artırmanız için yapmanız gereken ilk şey videonuzun etkileşim alanı içinde kalan bölgelere bir yönerge koymaktır. Bunun en güzel örneği ise “Kanalımıza Abone Olun” yazısını görmemizdir. Eğer daha ilgi çekici şeyler yapmak istiyorsanız da yapmış olduğunuz içerikle ilgili terimleri kullanabilirsiniz. Bu durum izlenme sayınızı yükseltebilir.

Liste Hazırlayın

Yapmış olduğunuz videoların kişiler tarafından ilgiyle karşılanması lazım ki izlenme sayınız artsın. Tabii bu iş birkaç video ile mümkün değildir. Bu yüzden de bir video listesi oluşturmanız gerekmektedir. Hem bu durum sizin daha planlı ilerlemenizi sağlar hem de bir kere ilgisini çeken videoları izleyen kişiler videolarınızın devamını da izler. Böylece de izlenme sayınız artar.

Kişilerin Kanala Üye Olmasını Sağlayın

Eğer planlı bir şekilde ilerler ve kişiler için ilgi çekici içerikler hazırlamaya devam ederseniz kişiler kanalınıza abone olabilir. Bu durum da hem belirli bir hedef kitleye ulaşmış olursunuz hem de izlenme sayınız artar. Ama unutmayın ki dürüst ve güvenilir yollardan izlenme sayısını artırmak biraz zor olsa da olmayacak bir şey değildir. Sadece planlı olarak içeriklerinizi üretmeye devam etmelisiniz.

İçerik ve Yapılar

Videonuzun içeriklerini hazırlarken mutlaka kanalınızı güncel tutmaya ve estetik açıdan güzel bir içerik hazırlamaya özen gösterin. Bu işi isterseniz hobi olarak isterseniz ticari amaçla yapın. Ama mutlaka özenli bir şekilde kişilerin ilgisini çekmeyi başarabilen içerikler hazırlayın.

İzleyenleriniz İle İletişim Kurun

Bir diğer yol ise izleyicileriniz ile olan iletişiminizdir. Bu durum abone ve izlenme devamlılığı açısından oldukça önemlidir. İsterseniz youTube’un çıkarmış olduğu bülten adlı uygulama da iletişim bilgilerinizi bulundurabilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm işlemleri istikrarlı bir şekilde yaparsanız mutlaka izlenme sayınız artar. Siz sadece planlı, estetik ve ilgi çekici açıdan ve kanalınızı da sürekli güncel tutarak istediğiniz izlenme sayısına hatta abone sayısına ulaşabilirsiniz.

 

Daha Fazla...

YouTube İş Ortaklığı Programı Nedir

YouTube İş Ortaklığı Programı Nedir

YouTube İş Ortaklığı Programı Nedir?

YouTube'un giderek artan kullanıcıya sahip olan Türkiye'ye 2018 yılında aktif ettiği, ve kanal sahiplerinin para kazanma hakları üzerinde daha fazla söz sahibi olmalarının istenmesi nedeni ile faaliyete geçen youtube iş ortaklığı programı nedir? Kimler kullanabilir ve nasıl kullanılır?

YouTube İş Ortaklığı Politikası

YouTube, kullanıcılarına içerik üretme şansı veren ve üretilen içerikler dolayısı ile izlenme sayısı ve dakikasına göre değişen cinste ücretler ödemektedir. 2018 yılında ülkemizde aktif ettiği YouTube İş Ortaklığı sayesinde, kişiler reklam veren firmalara karşı daha fazla sorumluluk alarak daha fazla gelir elde edebilecek.

YouTube İş Ortaklığı ile Para Kazanma

YouTube, kanalları üzerinden içerik üreterek gelir elde etmek isteyen kişilere YouTube İş Ortaklığı'na kabul edilme onayı istiyor. Bu iş ortaklığına kabul edilmek için birçok koşul gerekirken, bu koşullar şunlardır;

 • YouTube'un belirlediği ülkelerden birinde yaşamak
 • Son bir yıl içerisinde toplam 4000 saatlik izlenme dakikasına sahip olmak
 • YouTube kanalınızın 1000 aboneden fazla aboneye sahip olması
 • Google Adsense hesabı açmak

Bu koşullara yerine getirdikten sonra YouTube İş Ortaklığı'na kabul edilen YouTube kanal sahipleri, kolaylıkla videolarından gelir elde etmeye başlayabilmektedir. YouTube kullanıcılarının İş Ortaklığı programına dahil olurken en çok zorlandığı kısım 4000 saat sınırıdır.

YouTube 4000 Saat Sınırı Nasıl Geçilir?

YouTube'un iş ortaklığı politikasına dahil olarak para kazanmak isteyen kişilerin kanallarında aranan koşul olan 4000 saat izlenme sınırı, birçok kişinin bu aşamada elenmesine neden olmaktadır. YouTube kanalına emek vererek 4000 saat izlenmeye ulaşmaya çalışmak oldukça fazla zaman kaybettireceğinden, www.youtubeakademi.com üzerinden uygun fiyatlı ve hızlı teslimat ile birlikte YouTube kanalınıza 4000 saat izlenme satın alabilmeniz gayet kolay.

Organik ve Para Kazandıran 4000 Saat İzlenme

YouTube İş Ortaklığı'na onaylanabilmek ve gelir elde edebilmek isteyen kişilerin sıkça araştırdığı 4000 saat izleyici satın alma paketleri, www.youtubeakademi.com'da site üyelerine uygun fiyatlarla sunuluyor. Siteye üye olarak 4000 saat izlenme paketlerini inceleyebilir, tamamen organik ve doğal izlenme paketlerinden biri tercih ederek YouTube kanalınız üzerinden gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Daha Fazla...

Youtube İle Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Youtube İle Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Youtube İle Para Kazanma Nasıl Yapılır?

Birçok kişi maddi durumu sıkıntıda olduğu için ek iş olarak ya da eğlenirken bir de para kazanayım diyerek youtube platformuna yönelir.

Buradan para kazanmak zor olsa da çaba harcandıktan sonra para kazanmak oldukça basit hale gelmektedir.

Para kazanmak için ilk adım bir kanal açmaktır.

Kanal Nasıl Açılır?

Öncelikli olarak yapılması gereken bir kanal açmaktır. Kanal açmak gerçekten çok basit bir iştir. Kendinize ait olan youtube hesabınıza videolarınızı yüklerseniz bu hesap sizin kanalınız olmuş olur.

Para Kazanmak İçin Önemli Faktörler

Kendiniz Olmalısınız

Youtube'ta başarılı olmak ve para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak özgün olmalısınız.

Özgün olmaktan kastım kendinize ait fikirlerinizle videolar çekip hiç kimsenin kopyası olmamalısınız. Kopya içerikler ilgi görmez ve izlenmez. Bu durumda da tamamen hüsrana uğrarsınız.

Kitle Oluşturmalısınız

Kitle oluşturmak sanıldığı kadar kolay olmasa da zor olan bir şey de değildir.

Kitlenizi oluşturmak için kendinize ait belli zamanlar belirleyin. Örneğin bir hafta cuma günü saat öğle 3'te video paylaşıyorsanız bir sonraki hafta da yine aynı şekilde yapın. Bu sayede bir kitle oluşturabilir ve izlenme sayısı yani kazandığınız parayı arttırabilirsiniz.

Etkileşimi İhmal Etmemelisiniz

Etkileşim kurmak önemli bir faktördür. Eğer izleyicilerinizin azalmamasını ve sizi devamlı olarak takip etmesini istiyorsanız sordukları sorulara cevap verip yorumlarını beğenip yanıtsız bırakmamalısınız.

Para Kazanma Konusundaki Diğer Detaylar

Youtube ile para kazanma nasıl yapılır sorusunun cevabı sadece bunlardan ibaret değildir. Para kazanmak istiyorsanız yapacağınız birkaç şey daha vardır.

Youtube'un belirlemiş olduğu bazı temel kurallar vardır. Bunlardan biri de kaçak yayın yapmamak ve yayımlanmaması gereken videoları yayınlamamaktır. Eğer bu videoları yayınlarsanız telif hakkı nedeniyle başınız belaya girebilir. Bu konu dikkat edilmesi gereken önemli bir detaydır.

 

Kendinize ait bir profil ve logoya sahip olmalısınız. Bu sayede izleyicileri kanalınıza ve videolarınıza çekebilirsiniz.

Videolarınızda kullandığınız görsellerin kullanım hakkına sahip olmalısınız. Kullanımı için izin alınması gereken görselleri izin alarak kullanmalısınız.

Tüm bu detaylara uyan youtuberlar para kazanmayı başaracaktır.

Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Bu tamamen sizin elinizde olmakla beraber youtube'un belirlemiş olduğu fiyat bin kişilik izlenme başı 1 türk lirası ile 5 türk lirası arasında değişmektedir.

Kendinizi geliştirmeye bağlı olarak kazanacağınız para miktarı artacaktır.

Daha Fazla...

YouTube İçerik Stüdyosu Nedir Nasıl Kullanılır

YouTube İçerik Stüdyosu Nedir Nasıl Kullanılır

YouTube İçerik Stüdyosu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Youtube içerik stüdyosu nedir? nasıl kullanılır? sorusunu soran birçok youtuber var. Youtube Studio, online olarak kanalınızı yönetme ve geliştirme, kitlenizle etkileşim kurma ve gelir elde etmek için gerekli tüm araçları bir araya getiren platformdur. Dolayısıyla bu platform, youtube kanalınızın düzgün çalışması için çok önemlidir. Kanal açmak ve takipçi sayısını hızla yükseltmek isteyen herkes www.youtubeakademi.com'a gelerek gerekli tüm bilgilendirmeleri alabilir. Bunun için yalnızca kayıt yaptırmak ve sipariş verme sekmesine gelerek ihtiyacınıza göre işlemler yapmak yeterlidir.

Youtube Studio'ya nasıl erişirim?

YouTube Studio'ya erişmek için Youtube'a gitmeniz ve kanalınıza bağlanmanız gerekir. Ardından, bir menünün görünmesini görmek için sağ üstteki simgeyi tıklamanız gerekir. Bu menüde Youtube Studio'nun beta sürümünü tıklamanız yeterlidir.

Videolar

Burada Youtube kanalınızdaki tüm videoları bulacaksınız. Bir videoya tıklayarak, parametre ve ayarlama seçeneklerine erişebilirsiniz.

Analitik veriler.

Youtube kanalınızın analizleri burada toplanır. Kanalınızı geliştirmek için bunları akıllıca kullanmak size kalmıştır. Örneğin, özellikle bir video türünün diğerlerinden daha fazla izlendiğini gözlemlerseniz, bu tür videoya maksimum çaba göstermeniz gerekecektir.

Yorumlar

"Yorumlar" sekmesi, Youtube kanalınızda kalan veya denetlenmeyi bekleyen tüm yorumları bir araya getirir.

Diğer fonksiyonlar

Bu sekme altında çok sayıda fonksiyon bulunur. Bunlar işlemlerinizi daha kolay yapmanız ve kanalınızı daha etkili hale getirmek için bulunan sekmelerdir

Diğer fonksiyonlarda;

 • Oynatma listelerinizi düzenleyebilir,
 • Canlı etkinlikler planlayabilir,
 • Canlı yayın başlatabilir,
 • Çeviri ve konuşmalara erişebilir,
 • Para kazanma seçenekleri belirlenebilir,
 • Kanalın durumuna bakabilir,
 • Ücretsiz bir ses kütüphanesine erişebilirsiniz.

Bu sayede, kanalınızı daha etkin yönetebilmek ve izleyicilere ulaşmak için yukarıda belirtilen işlevlerden faydalanmak mümkündür.

Ayarlar

Ayarlar sekmesi, adından da anlaşılacağı gibi Youtube kanalınızın ayarlarını bir araya getirir. Raporlarınız için bir para birimi, Youtube Studio'nun varsayılan arayüzü, bir Google Ads hesabını ilişkilendirebilir ve moderatörlere yetki verebilirsiniz.

Kanalınıza video eklemek için Youtube Studio nasıl kullanılır?

Youtube içerik stüdyosu nedir? nasıl kullanılır? Sorularını soran youtuberlar için asıl can alıcı nokta olan video ekleme işlemidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, Youtube Studio kanalınıza video eklemenize ve yönetmenize olanak tanır. Başlamak için bir video almanız gerekir. Bunu yapmak için "+" işaretli bir kamerayı temsil eden sağ üstteki simgeye gitmelisiniz.

Daha Fazla...